• MOTYLKI

• GRUPA MOTYLKI

Kim są te sympatyczne dzieciaki? To MOTYLKI - przedszkolaki!
           My dzieci z grupy ,,MOTYLKI", jesteśmy wesołymi i ciekawymi wszystkiego, co nas otacza 5 i 6 - latkami.  Jesteśmy koleżeńscy, uśmiechnięci i ciekawi świata.  Dużo czasu spędzamy na nauce, wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu swoich umiejętności i zdolności. Doskonale znamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów, jesteśmy dla siebie mili, szanujemy swoją pracę i pracę kolegów. Kochamy śpiewać i tańczyć, chętnie też poznajemy nowe techniki plastyczne
          i uczestniczymy w konkursach. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym. Za rok część z nas powita szkoła, więc poznajemy litery, liczby, rozwiązujemy zagadki i rebusy. Chcemy się pochwalić, że wielu z nas próbuje już czytać
          i pisać. Lubimy przychodzić do przedszkola, bo tu wesoło bawimy się z kolegami
          i koleżankami, a każdy dzień niesie nowe i ciekawe wyzwania.

W roku szkolnym 2022/23 naszych podopiecznych czeka wiele atrakcji i nowatorskich form pracy. Wprowadzamy następujące cykle zajęć:
          "Kolorowe dni"  - zajęcia z zastosowaniem elementów pedagogiki zabawy, utrwalające kolory podstawowe i pochodne.
          "Każdy jest kimś wyjątkowym" - o kształtowaniu postaw tolerancji, otwartości na drugiego człowieka.
          "Kucharkowo" - podczas tych zajęć dzieci nie tylko będą samodzielnie przygotowywać kanapki i sałatki, ale również systematycznie poszerzać swoja wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania.
          W ramach rozwijania mowy wdrażamy akcję "Miś Cobi twoim przyjacielem"- w każdy piątek jedno dziecko zabiera do domu naszego grupowego misia, z którym spędza weekend, a w poniedziałek dzieli się z kolegami wrażeniami i opowiada, jak spędziło z misiem czas.
          Ponadto zapraszamy rodziców do promocji czytelnictwa i spotkań z bajką w ramach akcji "Rodzice czytają nam bajeczki".
          Dla naszych 5 i 6 - latków mamy również propozycję dzielenia się swoimi przeżyciami, wspomnieniami, przygodami tworząc wspólnie z rodzicami "Pamiętnik przedszkolaka - jak spędzam czas wolny?
           Nie zapominamy również o celebrowaniu "Świąt nietypowych" wyzwalających twórcze
          i kreatywne działania. Uczestniczymy w projektach i programach edukacyjnych: "Mamo, tato wolę wodę", "Mali Wielcy Odkrywcy", ".Program wczesnej profilaktyki i otyłości dzieci".